Поврзете се со нас

Свет

Стојановски со „десетка“ ја отвори новата сезона во Франција

Објавено

на

blank

Војдан Стојановски и Гравелин-Данкерк немаа добар старт на новата сезона во првата лига на Франција, односно во првиот меч доживеаа тежок пораз на гостувањето кај Левалуа со 89-57.

Гостите како што кажува самиот резултат одиграа многу лошо, особено во првиот и третиот период во кој постигнаа по само 9, односно 7 поени. Повеќе од јасно е дека со таква игра не може да се оствари позитивен резулат, односно играчите на Гравелин-Данкерк ќе мора да се прикажат во многу подобро издание во наредниот период почнувајќи од дуелот со Лимож.

Хортон со 10 поени беше втор стрелец во својата екипа, односно зад Хорнтон со 17 кошеви.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни