Поврзете се со нас

Репрезентација

Стојановиќ повика 18 ракометари за соочувањата со Хрватска

Објавено

на

Foto:macedoniahandball.com.mk

Предводникот на младинската ракометна репрезентација, Радослав Стојановиќ го објави списокот на играчи за пресметките со Хрватска во рамките на ЕХФ неделата од 11 до 17 март.

Стојановиќ повика 18 играчи кои треба да се појават на собирот закажан за 13 март во хотелот Карпош во Скопје.

На списокот се двајца интернационалци Давид Брестовац од Котбус и Стефан Атанасов од Копер.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни