Поврзете се со нас

Македонија

Стојановиќ ја продолжи соработката со Охрид

Објавено

на

blank

Македонскиот ракометен прволигаш ГРК Охрид и во наредната натпреварувачка сезона ќе биде предводен од Раде Стојановиќ.

Поранешниот македонски репрезентативец се одлучи да ја прифати понудата и да остане на кормилото на клубот со кој има одлични резултати во шампионатот.

Екипата на ГРК Охрид првиот дел од лигата ја заврши со максимален учинок, 12 победи во 12 натпревари. Новата фаза момците на Стојановиќ ќе ја отворат во петок и тоа со гостински дуел против Бутел.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни