Поврзете се со нас

Репрезентација

Стоилов се повлече од репрезентацијата: Време е да им оставам простор на помладите

Објавено

на

Столе Стоилов ја искористи прес-конференцијата по триумфот на Македонија над Чешка за да објави крај на настапите во националниот тим.

Искусниот пикер смета дека е време да се повлече од репрезентацијата, што значи дека денешниот настап му беше последен исто како и на Филип Миркуловски.

– Да мислев дека не можат без мене, немаше да се откажам, многу верувам во овие деца.

– Го гледам напредокот, имам голема доверба во нив, посебно за играчите на моја позиција како Пешевски и Марковски.

– Со мене се од почеток и да мислев дека не можат без мене, немаше да се повлечам. Време е за мене да се повлечам, Пешевски заслужува поголема минутажа, – изјави Стоилов.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни