Поврзете се со нас

Македонија

Стоилевски потпиша за Еурофарм Пелистер 2

Објавено

на

Ракометниот клуб Еурофарм Пелистер 2 успеа да го добие потписот на десното крило Никола Стоилевски.

Тој во клубот од Битола доаѓа од Скопје од тимот на Металург 2 каде минатата година беше најдобар стрелец на екипата.

Стоилевски кој има 21 година со „фармацевтите“ потпиша четиригодишен договор што значи клубот во него гледа играч кој може да напредува и да игра важна улога во иднина и во првиот тим.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни