Стигна и официјална потврда: Видеото со ударот на Ван Дам на поранешниот УФЦ шампион (Видео)

Van Dam

Со видеото кое излезе вчера, се потврди веста за малиот инцидент во кој учествуваше холивудскиот актер Жан Клод Ван Дам со познат УФЦ борец.

Ван Дам, кој беше специјален гостин на тимот на Алфа Мејл, испробуваше техники со поранешниот шампион во УФЦ бантам-категорија, Коди Гарбрант кога успеа да го удри по лицето со нога, а плус на уфц борецот настрадаа и забите.

По снимката може да се забележи дека Ван Дам, веднаш му приоѓа на борецот и му се извинува. Меутоа снимката тука завршува и не се знае дали уфц борецот го прифатил извинувањето.

Facebook Коментари