Поврзете се со нас

Англија

Стерлинг за враќањето на Премиер лигата: Ќе биде бидат потребни четири до пет недели тренинг

Објавено

на

Крилниот напаѓач на Манчестер Сити, Рахим Стерлинг смета дека на играчите мора да им се даде простор и време за подготовки и тренинзи пред да се врати Премиер лигата.

Се споменува 12 јуни како можен датум за рестарт на најсилното англиски натпреварување, но според Стерлин тоа е пребрзо и тие едноставно мора да добијат четири до пет недели за тренинзи особено кога ситуацијата е ваква и не можат да играат пријателски натпревари.

-Не можете да се вратите по една или или две недели (тренин). Ќе ви бидат потребни цели четири до пет недели, особено ако се враќате во натпреварувањето. Вие не играте пријателски, буквално играте за да победите. Тоа ќе се брои. Потребна е таа подготовка не можете едноставно да започнете, -порача Стерлинг во разговорот што го имаше со најдобрата фудбалерка на светот Меган Рапино.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни