Поврзете се со нас

АТП

Стефан го прозва Ноле и компанија: Синот на Ѓоковиќ со урнебесен коментар го изнасмеа татко му (ВИДЕО)

Објавено

на

Новак Ѓоковиќ во присуство на неговото семејство го дочекува настапот во Лондон каде ќе ја брани титулата на Вимблдон.

Србинот прави се за да му биде удобно на него и фамилијата, пред се на неговите деца кои побараа трамбулина. Новак заедно со неговите соработници Горан и Марк имаа проблеми истата да ја состават, па малиот Стефан имаше што да им порача.

-Како не знаете да составите трамболина, а играте на Вимблдон? -праша Стефан и изнуди насмевка од неговиот татко.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни