Поврзете се со нас

НБА

Стеф е неповторлив: Кари даде уште еден луд кош во негов стил (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/ESPNStatsInfo

Стеф Кари одигра клучна улога во победата на Голден Стејт Вориорс над Детроит Пистонс од 120:109, односно тој за 33 минути на паркетот уфрли 34 поени со 2 скока и 4 асистенции.

Плејмејкерот едноставни беше над сите играчи на овој дуел, а дека е посебно расположен покажа на загревањето каде даде еден чудесен кош во негов стил кој потоа го прослави со сите соиграчи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни