Ставрев нема да је дели правдата на дербито Шкендија-Вардар

Vardar-Skendija3

Нашиот најдобар фудбалски судија, Александар Ставрев нема да ја дели правдата на дерби натпреварот меѓу Шкендија и Вардар кој утре треба да се одигра на градскиот стадион во Тетово во рамките на 19. коло во домашниот шампионат.

Ставрев беше делегиран за оваа средба, но поради објективни причини е спречен да ја предводи судиската шесторка, па судиската организација при ФФМ оваа задача му ја додели на Марјан Ецкоски од Охрид.

Facebook Коментари