Поврзете се со нас

Репрезентација

Станојковиќ ќе ги собере надежите на камп во Кичево

Објавено

на

foto: ffm.mk

Младата фудбалска репрезенттација на Македонија до 19 години во периодот од 12 до 18 јули ќе одржи тренинг камп во Кичево, каде што младите фудбалери ќе се подготвуваат за претстојните предизвици што ги очекуваат.

Селекторот на репрезентацијата на Македонија до 19 години, Вујадин Станојковиќ за претстојниот тренинг камп ги повика следните фудбалери:

ГОЛМАНИ:

Славе Вргов   А.П. Брера

Спаско Ахтаров   Беласица

Амар Хаџибулиќ   Даниел Диковски   А.П. Брера

ОДБРАНА:

Анес Мелиќи   Шкендија

Андреј Љубевски   Осогово

Нуман Ајетовиќ   Шкупи

Габриел Крстевски   Пелистер

Лука Атанасовски   Вардар

Андреј Велков   А.П. Брера

Бојан Ивчески   Победа

Бесијан Халими   Шкендија

СРЕДЕН РЕД:

Никола Манојлов   Работнички

Матеј Гаштаров   Црвенза Звезда, Србија

Давид Ристовски   А.П. Брера

Мухамед Елмас   Гостивар

Алмир Подграѓа   Работнички

Дарко Сековски   Македонија Ѓ.П.

НАПАД:

Димитар Данев   Работнички

Давид Матески   Силекс

Андреј Силјаноски   Пелистер

Адмир Љатифи   Беса

Веби Ислами   Шкендија

Омар Беровиќ   Работнички

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни