Поврзете се со нас

Македонија

Станковски не е повеќе спортски директор на Работнички

Објавено

на

Македонскиот прволигаш Работнички денеска е доста активен, па така откако соопшти дека нов тренер на екипата е Милан Илиевски стигна информацијата за разделба со спортскиот директор, Горан Станковски.

Клубот од Дебар Маало пренесе дека двете страни се разделили со меѓусебен договор и воедно му посакаа среќа во понатамошната работа.

Му се заблагодаруваме на Горан Станковски за професионалниот однос и напорната работа во клубот во изминатиот период. ФК Работнички му посакува многу успех во натамошниот дел од кариерата,- изјави претседателот Драган Поповски за клупскиот сајт.

Познати имиња на клупата на „романтичарите“: Илиевски и Илијоски ќе го водат Работнички

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни