Поврзете се со нас

Лига Европа

Станковиќ за прославата: Син ми ми вика…(ВИДЕО)

Објавено

на

Црвена Звезда остана непоразена на гостувањето во Португалија кај Брага (1-1), резултат кој им го донесе првото место во групата и осминафиналето во Лигата на Европа.

Емотивниот Станковиќ клизаше на теренот: Ова е историја, најголем успех после Бари (Видео)

Овој успех знаеше како да го прослави тренерот Дејан Станковиќ кој лизгаше на теренот на Брага со што потсети на Жозе Мурињо од најдобрите времиња.

-Се слушнав со синот Стефан по натпреварот, па тој ми рече: Папи, ти изгледаше како Жозе против Барселона. Емоциите беа исти, тоа беше иста трк, но јас сум далеку од Мурињо. Имаме многу работа за да дојдеме до она што го имаше Мурињо, -истакна Деки.

-Ова е плод на работата. Многу беше направено, поминавме низ се. Убав момент. Црвена звезда испиша лист историја, како што велат Италијанците. Мораме љубоморно да го чуваме. Кои се границите, не знам, -додаде тренерот на „црвено-белите“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни