Поврзете се со нас

Европски првенства

Стајнс ја сокри топката и донесе реми за Холандија против Хрватска (ВИДЕО)

Објавено

на

Селекциите на Хрватска и Холандија одиграа без победник 28-28 во последниот нивни меч во групата 1 од главната фаза на Европското првенство.

Ова беше дуел во кој видовме надигрување од двете селекции, доста борба, лоши и добри моменти за да на крајот мечот биде решен со голови во последните напади, прво Лучин погоди за водство на Хрватите за да потаа Стајнс се пробие, ја скрие топката и стрела за реми во Будимпешта.

Иван Мартиновиќ со 12 гола беше прв стрелец кај Хрватите и натпреварот, кај „лалињата“ се истакна Стајнс со 6 погодоци.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни