Поврзете се со нас

АТП

Србинот во елемент: Најдобрите пет потези на Ѓоковиќ во 2023 година (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: twitter.com/atptour

Новак Ѓоковиќ остава зад себе уште една импресивна година, сезона во која играше во финалињата на сите грен слем турнири и успеа да слави на три од нив, плус победи на завршниот АТП Мастерс во Торино и со тоа ја круниса оваа 2023 на првот место на ранг листата.

Србинот и во 2024 година ќе влезе со највисоко амбиции, но до новите возбудувања „Јуроспорт“ направи една топ компилација и ги издвои најдобрите пет поени, потези на Ноле во изминатиов период.

Ова се неговите најмагични поени во изминатава година.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни