Поврзете се со нас

Свет

Србија погоди две стативи во две секунди, Пикси се крстеше на клупа (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/FSSrbije

Србија немаше среќа на гостувањето во Будимпешта и мораше да се помири со втор пораз од Унгарија во овие квалификации, но најлуда ситуација беше онаа во 70-та минута кога госите на двапати го погодуваа истиот директ.

Гостите има за што да жалат бидејќи на мечот со Унгарија имаа два поништени гола и двапати ја гаѓаа конструкцијата од голот, односно истата статива во само две секунди.

Најпрво среќа немаше капитенот Тадиќ, а во вториот обид неуспешен беше и Павловиќ кој го погоди истото место и на крајот акцијата заврши со нов корнер.

Дефанзивецот се прекрстуваше во неверица и не можеше да верува што не заврши во мрежата, но тоа го правеше и селекторот Пикси кој даде изјава за лудиот расплет и по крајот на натпреварот.

– Србија не заслужи пораз после се што создадовме на натпреварот. Среќата не беше на наша страна и бевме подобри од ривалот во многу параметри, – изјави Драган Стојковиќ.

Видеото погледнете го ТУКА

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни