Поврзете се со нас

Одбојка

Србија остана без злато, селекторот во центарот на вниманието: Вие сте за мене најдобри на светот, кој ги е*е! (ВИДЕО)

Објавено

на

Селекцијата на Србија иако играше дома не успеа да ја одбрани титулата на Европското првенство, односно падна на последниот чекор, во големото финале во кое подобри беа одбојкарките на Италија.

Италијанките го загубија првиот сет со 26-24, но во продолжението заиграа подобро и со пресврт дојдоа до 3-1 и европскиот трон.

Меѓутоа тајм-аутот на мечот и првенството го имаше српскиот предводник, Зоран Терзиќ кој во моментит кога беше јасно дека неговите девојки нема да можат да се вратат им одржа говор кој ќе го паметат, говор кој веднаш стана хит на овие простори.

-Екипа, Екипа! И кога е тешко и кога е убаво, секогаш екипа. Вие сте за мене најдобри на светот, кој ги е*е. Ајде да одиграме до крај, -рече Терзиќ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни