Србија и Франција добија вајлд карти за следниот Дејвис куп

troicki-djokovic

Тениските репрезентации на Србија и Франција не успеаја да се пласираат меѓу четирите најдобри селекции на Дејвис куп завршниот турнир, но денеска добија добри вести.

Двете селекции заработија вајлд карти за завршниот турнир во Мадрид следната година, што значи дека ќе ги скокнат квалификациите.

Полуфиналистите Шпанија, В.Британија, Русија и Канада исто така имаат гарантирано место на завршниот турнир.

Facebook Коментари