Србија доби нова тениска ѕвезда, но на социјалните мрежи (Фото)

Tamara-Curovic

Само што се појави нејзиното име на ВТА листата, таа крена прашина. Но, не поради нејзините игри, туку поради нејзината убавина.

Се работи за Тамара Чуровиќ, која иако е на 728. место на ВТА листата, плени со нејзината убавина, каде постојано споделува фотографии на социјалните мрежи.

Според Чуровиќ, најважна и е убавината, додека тенисот е во втор план. Интересно е што мајката на Чурвоиќ е познатата руска шампионка во шах, Светлана Прудникова.

 


View this post on Instagram

When u spot ur crush talking to another girl 😂🙈 #gdesipošao ❌

A post shared by Tamara Čurović (@_atalanta__) on


View this post on Instagram

Who needs tennis when u look this good 🍑 #summervibes#shapeofmylife#fitnessmotivation

A post shared by Tamara Čurović (@_atalanta__) on


View this post on Instagram

Ko god da kaze da prvo primeti oci na meni laze 😂🙈

A post shared by Tamara Čurović (@_atalanta__) on

Facebook Коментари