Поврзете се со нас

Германија

Спортскиот директор на Леверкузeн за иднината на Алонсо: Најважно за тренерите е…

Објавено

на

Чаби Алонсо има извонредна сезона со бундеслигашот Баер Леверкузен, сезона која може да заврши со повеќе титули со оглед на тоа што екипата игра на највисоко ниво и е во игра за пехари како на домашната така и на меѓународната сцена.

Во исто време многу се говори за иднината на шпанскиот стратег со оглед на тоа што тој е интересен за повеќе клубови како Ливерпул, Баерн Минхен…тимови кои ќе останат без менаџери по крајот на кампањата.

-Остануваме мирен и оптимист. Најважно за тренерите е да се чувствуваат удобно и да имаат впечаток дека се на вистинското место, а Чаби знае дека тоа веќе го има во Леверкузен – тоа и самиот го кажа неколку пати. Затоа тој работи вака со тимот секој ден.Се шпекулира многу и не мора секој да учествува во тоа, -порача спортскиот директор на „фармацевтите“, Симон Ролфс.

Алонсо има договор со бундеслигашот до 2026 година.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни