Поврзете се со нас

Балкан

Спировски со „проектил“ ја скина мрежата на Шишковски (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Составот на АЕК Ларнака за кој настапуваат Иван Тричковски, Стефан Спировски и Даниел Мојсов славеше над Докса за кого пак играа голманот Дамјан Шишковски и Душко Трајчевски.

Фаворитот го одби овој пријателски меч со 2-0, а потегот на истиот го имаше Спировски кој во 44 минута испрати неодбранлив „проектил“ во мрежата на Шишковки. Во продолжение погледнете ја оваа мајсторија на репрезентативецот кој ова лето пристигна во клубот од Ларнака.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни