Спировски погоди со глава во Куп победата на Хапоел Тел Авив (Видео)

spiro grupna

Македонскиот репрезентативец, Стефан Спировски постигна уште еден гол во дресот на Хапоел Тел Авив и тоа на средбата против Сахнин во Купот на Израел.

Фаворитот славеше како гостин со 3-0, а триумфот го најави токму битолчанецот со погодокот со глава во 39 минута. Во вториот дел Хапоел уште двапати ја затресе мрежата на домаќинот и обезбеди место во следната фаза на ова натпреварување.

Facebook Коментари