Поврзете се со нас

Македонија

Спиркоски и во новата сезона ќе биде дел од Тиквеш

Објавено

на

Актуелниот освојувач на Купот на Македонија екипата на Тиквеш успешно ги заврши преговорите за нов договор со Благоја Спиркоски.

Спиркоски и Тиквеш си подадоа рака за нова соработка со важност до 2025 година со што клубот од Кавадарци го продолжи активниот ден затоа што претходно беа промовирани четири засилување во имињата на Стефан Тасев, Михаил Маневски. Ѓорѓи Ѓорѓиев и Давид Манасиевски.

Тиквеш промовираше четири засилувања за новата сезона

Инаку кавадарчани веќи ги почнаа подготовките за кампањата 2024/2025 која за нив ќе започне со настап во квалификациите за Конференциската лига на УЕФА.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни