Спектакуларен ватерполо гол: Од средина на терен и против три голмани (Видео)

Tijana

Европското првенство во ватерполо полека влегува во најинтересната фаза, а натпреварите на машкиот и женскиот турнир се играат во српската престолнина Белград.

Денешниот натпреварувачки ден на женското ЕП беше одбележан со неверојатниот гол на Тијана Јаковлевиќ, репрезентативката на Србија која постигна спектакуларен гол од половина терен во мрежата на актуелниот европски првак Шпанија. Противникот веќе имаше обезбедено победа, а во обидот да има што подобра гол разлика не му помогна ниту додавањето на две ватерполистки покрај голманот.

Facebook Коментари