Поврзете се со нас

Боречки спортови

Спектакл во Абу Даби, Поирие му го нанесе првиот нокаут на Мекгрегор (Видео)

Објавено

на

blank

Американскиот фајтер, Дастин Поирие излезе како голем победник во пресметката против контроверзниот Конор Мегрегор во главната борба од УФЦ 257 категоријата во мечевите одржани во Абу Даби.

Американецот со нокаут во втората рунда го патосираше Мекгрегор и го доби овој натпревар со што стана првиот УФЦ борец кој му нанел нокаут на Ирецот.

Поирие беше поубедлив во текот на целата борба, а моќта ја покажа по две минути и 32 секунди игра во втората рунда.

Ова за Мекгрегор беше вкупно петти пораз во кариерата, прв заработен со класичен нокаут, додека Поирие ја оствари својата 27 победа.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни