Поврзете се со нас

Италија

Спалети: Овојпат побарав две нешта од Дедо Мраз (Фото)

Објавено

на

Foto:twitter.com/Azzurri_En

Фудбалските ѕвезди и фудбалските работници имаат заслужен одмор по повод католичкиот Божиќ кој се слави во најголем дел од Европа, а ова е период од годината кога се испраќаат најдобри желби за годината која доаѓа.

Актерите кои секојдневно ги гледаме на терените им посакаат најдобри желби на фудбалските фанови преку социјалните мрежи, но од Италија пристигна и една објава која е вистинска реткос за Лучијано Спалети.

Спалети навистина доста ретко го користи својот Инстаграм профил и се огласува само за специјални прилики, а по повод Божиќ откри дека побарал две нешта од Дедо Мраз.

Лучијано како нов италијански селектор успеа да ја однесе селекцијата на Европскот првенство, па за 2024-та година им посака добро здравје на сите, но и да станат навивачи на националниот тим.

– Побарав две нешта од Дедо Мраз за новата година. Да бидете среќни и да навивате за националниот тим. Среќен Божиќ на сите, – порача Спалети.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни