СП Топ 5: Јокиќ изведе мајсторија во два потези за атракција на Милутинов (Видео)

jokic

Се ближи самиот крај на Светското првенство во Кина, а во пресрет на дуелите за медали погледнете ги најдобрите потези од битките за пласман од 5 до 8 место.

Никола Милутинов, Матеуш Понитка, Томас Саторански, Мајлс Тарнер и Никола Јокиќ кој ја има мајсторијата на денот, односно покажа колку едноствна може да биде кошарката со луцидната асистенција.

Facebook Коментари