СП Топ 5: Фантастичниот Кампацо со магичен пас ја уништи одбраната на Србите (Видео)

kampaco

Зад нас се првите две четвртфинални пресметки на Светското првенство во Кина, односно веќе ги знаеме првите два полуфиналисти и тоа се репрезентациите на Аргентина и Шпанија.

Аргентинците го надиграа еден од главните кандидати за златото, селекцијата на Србија со 97-87, а пак Шпанците рутински ја средија Полска со 90-78. Во пресрет на новите возбудувања кои следат од термините од 13 и 15 часот погледнете ги најдобрите потези од вчерашните битки, односно Топ 5 листата која ја преводи фантастичниот Факундо Кампацо со својот магичен пас до Делија.

Facebook Коментари