Поврзете се со нас

Европски првенства

Состави за дуелот во Рихимаки: Лазаров и Миркуловски ќе ја предводат Македонија против Финска

Објавено

на

Македонската ракометна репрезентација денеска го игра петтиот натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство и тоа во Рихимаки каде ќе се соочи со селекцијата на Финска.

Средбата започнува од 17 часот, а веќе се познати составите, играчите кои ќе бидат во комбинација за настап. Предводници на нашиот тим ќе бидат искусните Кире Лазаров и Филип Миркуловски, а место меѓу повиканите немаше за Ненад Костески, Михајло Младеновиќ и голманот Марко Кизиќ.

„Црвено-црните“ првата средба во Скопје ја добија со 33-24, резулат кој се надеваме дека ќе го оствариме и на денешната пресметка во Финска.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни