Состав кој може да го освои мундијалот: Дрим тим од асови кои ќе го пропуштат СП во Русија (Фото)

alexis-sanchez-arturo-vidal1

Големата Италија е последната селекција која остана без пласман на Светското првенство во 2018 година и тоа откако во бараж двомечот со Шведска загуби со 1-0.

Покрај „аѕурите“ има голем број на репрезентации кои нема да бидат во Русија, а меѓу нив секако се издвојуваат Холандија, Чиле…па реномираниот спортски медиуми „Скај Спортс“ направи еден супер дрим тим од играчи кои нема да учествуваат на мундијалот.

Формацијата е 3-4-3 со командатот Буфон на голот, па навистина е интересно дали овој вака компониран тим би можел да триумфира на СП. Кое е вашето мислење?

miss world-cup-xi

Facebook Коментари