Поврзете се со нас

АТП

Сопругата на Коби со реакција по специјалната „Мамба засекогаш“ посвета на Ѓоковиќ (Фото)

Објавено

на

Фото:twitter.com/CincyTennis

Новак Ѓоковиќ ја прослави 24 грен-слем титула облекувајќи маица посветена на трагично загинатиот Коби Брајант, за кого бројот 24 беше препознатлив во дресот на Л.А Лејкерс.

Српскиот тенисер го привлече вниманието со „Мамба засекогаш“ маицата, а тоа секако стигна и до Ванеса, сопругата на легендарниот американски кошаркар.

– Честитки Ѓоковиќ.

– Вистинските ги препознаваат вистинските, – кратко напиша Ванеса како коментар за потегот на освојувачот на годинешниот Ју-Ес Опен.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни