Поврзете се со нас

Светски првенства

Сон плачеше по првиот пораз во Катар, еден од тренерите на Гана правеше селфи со него (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/theKFA

Јужна Кореја заслужи многу повеќе од пораз во пресметката со Гана, а иако на натпреварот имаше 10 минути продолжение и Сон и соиграчите притискаа до последен момент, африканската селекција е таа која ја запиша првата победа во Катар.

По ремито со Уругвај, Кореја го претрпе првиот пораз на овој мундијал (3:2) и сега е многу потешко да се размислува за осминафинале, за што сведочеа и солзите на најголемата ѕвезда.

Хеунг Мин Сон го заврши мечот со солзи во очите поради пропуштените прилики кои ги имаа тој и неговите соиграчи, но додека се обидуваше да се соземе, доби утеха и од претставниците од Гана.

Тренерите се обидуваа да го поддржат најзвучното име во корејскиот тим, но еден од помошниците на селекторот Ото беше преимпресиониран, што реши да направи и селфи со големата ѕвезда.

Тоа го забележа селекторот Ото, кој му порача на својот асистент да се прибере и да го тргне телефонот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни