Поврзете се со нас

Лига Европа

Солскјер и Емери избраа, ова се составите за финалето во ЛЕ

Објавено

на

Вечерва ќе го добиеме првиот шампион во европските купови за оваа сезона, а тоа ќе биде Манчестер Јунајтед или Вилјареал.

Тоа се двете екипи кои дојдоа на чекор од трофејот во Лига Европа, односно од истиот ги дели 90, 120 минути или пенал серија. Тренерите Оле Гунар Солскјер и Унаи Емери веќе ги открија адутите за битката во Гдањск, па нивниот избор е следен:

Манчестер Јунајтед: Де Хеа, Ван Бисака, Линделоф, Баји, Шо, Мектоминеј, Погба, Гринвуд, Рашфорд, Фернандеш и Кавани

Вилјареал: Рули, Албиол, Пау Торес, Педраса, Парехо, Капуе, Тригерос, Морено, Бака и Пино.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни