Поврзете се со нас

Македонија

Соколов уште една година ќе го носи дресот на Охрид

Објавено

на

Составот на ГРК Охрид продолжува да го крои тимот за следната натпреварувачка сезона, па така потпис на нов договор стави Борче Соколов.

Соколов кој е столбот на одбраната на охриѓани останува во оваа средина најмалку уште една година, односно со ова тој им се приклучи на Крсте Андоновски, Иван Тасески, Јагош Брауновиќ, Филип Кривокапиќ, Денис Тот, Никола Даниловски и Мартин Манасков кои претходно ги продолжија договорите.

Воедно треба да се каже дека екипата и понатаму ќе биде предводена од Раде Стојановиќ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни