Поврзете се со нас

Македонија

Соколов и во наредната сезона ќе биде дел од Еуро Никел

Објавено

на

Поранешниот македонски репрезентативец, Дарко Соколов и во новата натпреварувачка сезона ќе биде дел од составот на Еуро Никел.

Искусниот Соколов одигра одлично во минатата кампања и беше меѓу најзаслужните што клубот од Кавадарци играше во големото финале во шампионатот против МЗТ Скопје, битка која Еуро Никел ја загуби со 3-0.

Соколов долго време е на домашната сцена, има настапувано за многу клубови, а во кариерата има играно уште во БиХ и Украина.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни