Соиграчот на Лазаров во елемент: Балагер со луд магичен потег ја запали публиката во Нант (Видео)

baleger

Екипата на Нант ја продолжи победничката серија и славеше над Барселона со 29:25 во мечот на неделата во Лигата на шампионите.

Францускиот состав од кој дел е и Кире Лазаров беше подобар на теренот и со тоа се издвои како директен ривал на нашиот Вардар за првата позиција во А групата. На оваа средба освен голманот Димулан (19 одбрани) блескаше и Давид Балагер со вкупно пет погодоци, а еден од нив беше луд и магичен, па со право ЕХФ го издвои и му даде посебно внимание. Мајсторија!!!

Facebook Коментари