Поврзете се со нас

НБА

Соиграчите се фаќаа за глава по забивањето на Јанис, Кари донесе победа за Голден Стејт (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/Bucks

НБА програмата изминатава ноќ во Америка беше поскромна од вообичаеното, но сепак имаше неколку интересни пресметки на кои сепак немаше финална драма.

Милвоки ја оправда фаворитската улога и издоминира на гостувњаето во Индијанаполис, пред се благодарение на расположениот Јанис Адетокумбо кој режираше и атракција во последната четвртина.

Гркот го заврши мечот со 41 поен, 12 скокови и 6 асистенции, но најбрутален беше потегот во последниот период кога неговото забивање предизвика екстаза меѓу соиграчите.

Неговото добро издание беше клучно во триумфот од 131:141 над Индијана, а победа оствари и Голден Стејт кој на домашен терен беше подобар од Торонто.

Стеф Кари беше лидер во победата од 129:117 со 35 поени и 11 асистенции, но поддршка имаше и од Клеј Томпсон кој запиша 29 поени.

Останати НБА резултати:

Минесота – Мемфис 111:100
Мајами – Орландо 110:105
Оклахома – Кливленд 112:100

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни