Поврзете се со нас

Англија

Соиграчите го спасуваа: Грилиш двапати ќе паднеше од автобусот при шампионското славје на Сити (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: x.com/ManCity

Манчестер Сити повторно имаше забележителна сезона во која испиша историја со освоената титула во Премиер лигата затоа што ниту еден клуб досега не успеал да триумфира четири години во низа.

Секако оваа кампања не е успешна како минатата, но имаше причини за радост, па беше организирана шампионска парада низ улиците на Манчестер каде одново во фокусот се најде Џек Грилиш.

Грилиш е познат по тоа што знае добро да ги слави успесите, па и да претера, односно и овојпат стана вирален на социјалните мрежи затоа што во две ситуации можеше да падне од клупскиот автобус.

Го спасуваа Рубен Ријаш и Џереми Доку.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни