Поврзете се со нас

Билијард и Снукер

Снукер фановите шокирани, Вилсон ја внесе црната кугла на „магичен“ начин (Видео)

Објавено

на

Светската снукер елита во моментов се натпреварува на Отвореното првенство на Велика Британија, каде полека се формираат и четвртфиналните двојки.

Кајрон Вилсон не успеа да се пласира меѓу најдобрите осум, губејќи го дуелот со Марк Ален со 6:3, но сигурно ќе остане сопственик на најневообичаениот потег на турнирот.

Во ситуација кога Вилсон имаше отворен пат да поентира со црната кугла, не успеа со првичната цел, но затоа куглата на многу чуден начин стигна до една од средните дупки на масата и заврши во неа.

Иако Вилсон се извлече во оваа ситуација, го загуби не само фрејмот, туку и мечот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни