Словенечки кошаркар стана хит со „бидермаер“ кош кој ретко се гледа (Видео)

Hrovat

Анадолу Ефес вчера избори важна победа на гостувањето кај Афион Беледије, а оваа средба од турското првенство е одбележана со еден неверојатен кош на домашниот играч, Грегор Хроват.

Словенецот го имаше последниот шут во третиот период и под притисок на одбраната упати шут каков што не сме виделе на професионален натпревар, а еден фан во коментарите на видеото со право го нарече „бидермаер“ удар.

Facebook Коментари