Поврзете се со нас

Европски првенства

Словенците одговорија на обвинувањата дека се пијанчеле пред мечот со Полска

Објавено

на

Словенија со НБА ѕвездите Лука Дончиќ и Горан Драгиќ важеше за прв фаворит за пехарот на Европското првенство, но наместо финале и борба за пехарот тие беа елиминирани во четвртфиналната рунда од селекцијата на Полска.

Тоа беше огромно изненадување, вистинска сензација со оглед на квалитетот на двете репрезентации, но секој статус мора да биде потврден на теренот што во случајот избраниците на Секулиќ не го направија.

Многумина ги бараа причините за поразот за да вчера специјализираниот кошаркарски портал „Бхбаскет“ излезе со вест дека Словенците бурно се забавувале и се пијанчеле до 5 часот наутро пред самиот дуел со Полска.

Словенците лудо се забавувале пред дуелот со Полска: Дончиќ и компанија се пијанчеле до пет часот наутро!

Имено овој медиум пренесе дека од свои извори од Берлин дознале за оваа информација, ситуација која Словенците се обиделе да ја турнат под тепих.

Сега стигна одговор од Кошаркарската федерација на Словенија која кратко порача:

-Ние во Кошаркарскиот сојуз на Словенија не се занимаваме со вакви невистинити и злонамерни обвинувања, а и не ги ни коментираме, -порачаа од федерација за „Журнал24“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни