Словенците лудо се забавувале пред дуелот со Полска: Дончиќ и компанија се пијанчеле до пет часот наутро!

Репрезентацијата на Словенија важеше за еден од фаворитите за златото на Европското првенство, но наместо одбрана на титулата тие паднаа во четвртфиналната рунда од Полска (90-87) која пак да не заборавиме во наредната фаза беше декласирана од Франција со 41 разлика (95-54). Тој пораз беше огрмно изненадување, сензација, шок за кошаркаската јавност со оглед на … Продолжи со читање Словенците лудо се забавувале пред дуелот со Полска: Дончиќ и компанија се пијанчеле до пет часот наутро!