Поврзете се со нас

Репрезентација

Слободен влез за мечот меѓу Македонија и Украина

Објавено

на

Македонија ја дочекува Украина во понеделник во последниот меч од квалификациите за Светското првенство, меч за кој нашата кошаркарска федерација одлучи да ги отвори вратите на Спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје.

Истиот се игра од 18 часот, а кошаркарските фанови и љѕбители на спортот бесплатно ќе можат истиот да го проследат.

Од Македонската кошаркарска федерација ја повикуваат публиката да дојде и даде поддршка на подмладената чета на Бајиќ во обидот да ја запише првата победа во овој квалификациски циклус.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни