Поврзете се со нас

АБА лига

Слобода го „кутна“ МЗТ Скопје во Бања Лука

Објавено

на

blank

Кошаркарите на МЗТ Скопје загубија од Слобода Ужице со 81-70 на вториот натпревар од вториот турнир во АБА2 лигата.

Клубот од Аеродром одновно не одигра онака како што се очекуваше и овојпат не се извлече како на претходната средба против Хелиос Домжале. „Штрковите“ потфрлија во вториот период, пред се во третата четвртина во која дозволија противникот да ги надигра со 25-12, да направи двоцифрена предност која без проблеми ја одбрани во завршните десет минути.

Залудно Гравет уфрли 27 поени со 6 скокови и 7 асистенции, додека кај побендикот пак се истакна Степановиќ со 20 кошеви.

МЗТ сега има 4-2, следниот предизвик е тежок против Студенски Центар кој е максимален во досегашниот тек со пет од пет.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни