Поврзете се со нас

Одбојка

Славјето на македонските одбојкари е фото на неделата во Европа (ФОТО)

Објавено

на

Македонската одбојкарска репрезентација издвојува голема победа над Турција од 3-1 и со тоа обезбеди место на собирот на најдобрите европски селекции кој ќе се одржи во текот на оваа календарска година.

Ова за нас ќе биде второ учество на Европските првенства, успех кој македонскиот одбојкари го прославија во свој стил, со една од најпознатите наши песни „Бисер Балкански“.

Се пееше, се играше оро, се скандираше имато на нашата земја, а на ова не остане незабележано од Европската одбојкарска федерација која фотографијата од македонското славје ја избра за фото на неделата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни