Скок за Јотовски на новото рангирање на АТП листата

jotovski

Томислав Јотовски, најдобриот македонски тенисер, по падот на последното рангирање за четири позиции, сега успеа да направи скок за две места на АТП листата. На најновото рангирање се наоѓа на 582. место, а во двојки е на 1023. место. Прв на листата и понатаму е Рафаел Надал, следен од Роџер Федерер и Александар Зверев.

Facebook Коментари