Поврзете се со нас

Балкан

Скандал во Словенија: Тренерот на Радомље исшамара поранешен шампион со Вардар (Видео)

Објавено

на

Последното коло во Првата фудбалска лига во Словенија го даде целосниот редослед за екипите кои ќе играат во Европа, а Домжале успеа да заврши на четвтото место и да избори квалифиакции за Конференциската лига и покрај поразот од Радомље.

Донашниот Радомље освои три бода и остварил победа благодарение на голот на Чујиќ во 88-та минута, но овој резултат остана во сенка на скандалот кој се случил во судиското продолжение.

Пред последниот судиски свиреж, настанало тензија на двете клупи и сето тоа придонело до скандал за кој зборува цела Словенија, бидејќи тренерот на домашниот тим исшамарал еден поранешен член на Вардар.

Тренерот Оливер Богатинов бил најбесен во караницата и решил да му удри шлаканица на Сенијад Ибричиќ, а некогашниот репрезентативец на Босна не возвратил на уличарскиот потег и само со насмевка го испратил инцидентот.

Ибричиќ работи како спортски директор во Домжале, а од фудбалските терени во Македонија е познат од 2015-та година кога го носеше дресот на Вардар и кога ја освои шампионската титула.

Инцидентот погледнете го на следниот ЛИНК

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни