Поврзете се со нас

АТП

Скандал во Франција: Тенисери имаа физички дуел, судијата ги раздвојуваше (Видео)

Објавено

на

Тенисерите понекогаш знаат да влезат во вербален дуел за време на мечевите, па и да продолжат да се расправаат по нивното завршување, но ретко се случува да отидат чекор подалеку.

Таква сцена имаше денеска на турнирот во француски Орлеан, каде дојде до физички контакт меѓу домашниот тенисер Корентан Муте и Бугаринот Адријан Андреев.

Андреев го добил три часа долгиот меч по пресврт со 2:1 во сетови, но нетрпеливоста меѓу ривалите кулминираше со ретко видена сцена во која дојде до туркање меѓу тенисерите.

Судијата на стол мораше да реагира за да спречи поголем инцидент, а Муте и Андреев станаа „ѕвезди“ на социјалните мрежи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни