Поврзете се со нас

Англија

Сити со доста мака го освои „Виталити“ (ВИДЕО)

Објавено

на

Составот на Манчестер Сити успеа да слави над Борнмут со 1-0 во претпоследниот натпревар од денешната програма во Премиер лигата.

Бранителот на трофејот мораше добро да се испоти за да дојде до овој триумф кој за нив е 18. во актуелнава сезона. Домаќиниот се бореше низ сите 90 минута, се обидуваше да направи изненадување, меѓутоа без да се постигне гол тешко е да се дојде до позитивен резултат.

Единствениот гол на „Виталити“ беше дело на Фоуден во 24 минута.

„Граѓаните“ имаат 59 бода или еден помалку од првопласираниот Ливерпул.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни