Поврзете се со нас

Македонија

„Сити Парк Бојс“ со порака до водечките луѓе на Општина Центар: „Пинокио“, те чекаме….. (Фото)

Објавено

на

Работнички доби ново раководство и ветувањата беа дека тимот ќе има многу посветла иднина по најмрачените денови во историјата на клубот, но најверните навивачите на гордоста на Центар очигледно не се задоволни од тоа како се развива ситуацијата.

Општина Центар во својата најновата програма вети и нова сала и модерен дом за најтрофејниот македонскиот колектив, но бидејќи овие планови немаат ниту почетна замисла, со јасни транрапенти се јавија популарните „Сити Парк Бојс“.

Навивачката група на Работнички денеска ги расони членовите на Општина Центар со јасна порака пред седиштето пред Градски парк, а истата дефинитивно е испратена до Градоначалникот и неговите први соработници.

– Пинокио, те чекаме во новата сала, – гласи ироничната порака на „Сити Парк Бојс“, инспирирана од лажните ветувања за нов дом каков што заслужува Работнички.

Герила акцијата на „Сити Парк Бојс“ беше објавена од самите членови преку официјалниот Фејсбук профил.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни